Jan Edigey-Korycki
Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński)  Foto: Iza Grzybowska/TVN -

Główny bohater serialu to syn Aleksandry i Oresta Edigey-Koryckich. Po ojcu, wykładowcy krakowskiego Collegium Medicum, odziedziczył zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Nie poszedł jednak w jego ślady - wybrał studia na wydziale architektury. Jest bystry, inteligentny i ciekawy świata. Ma także nadzwyczajną intuicję...

Swoją charyzmą i tajemniczością przykuwa uwagę kobiet. Korzysta z uciech życia, ale jego serce należy do Konstancji. Tę wielką miłość Jan poznał jeszcze w trakcie studiów, na jednym ze spotkań krakowskich elit. Piękna i wrażliwa córka Morawieckiego, jednego z najzamożniejszych arystokratów, od razu zdobyła jego serce. Namiętne uczucie szybko zostało odwzajemnione. Cały Kraków żył losami tej pary, ponieważ Jan i Konstancja tworzyli idealny związek, będący wdzięcznym tematem dla towarzyskich plotek oraz lokalnych gazet.

Tuż przed ślubem Edigey-Korycki został wyzwany na pojedynek przez Lucjana, brata ukochanej. Obowiązujące ówcześnie zasady nie pozwoliły mu odmówić udziału, ale to wydarzenie przybrało tragiczny obrót. Podczas pojedynku Lucjan został śmiertelnie postrzelony, zaś Jana uznano za mordercę. Tak zakończył się nie tylko jego związek z Konstancją, ale również całe dotychczasowe życie. Z dnia na dzień szanowany i ceniony Korycki stał się persona non grata i w wielkim pośpiechu musiał opuścić rodzinne miasto.

Jan nigdy nie planował powrotu do Krakowa, ale informacja o bestialskim morderstwie ukochanej matki zmieniła te plany. Jego szósty zmysł podpowiada mu, że śmierć Aleksandry nie była przypadkowa... Swoimi wątpliwościami główny bohater serialu dzieli się z serdecznym przyjacielem, Henrykiem Skrażyńskim. Ten szanowany i ceniony lekarz medycyny sądowej nigdy nie uwierzył, że Jan celowo zastrzelił Lucjana... Wraz z powrotem do Krakowa w życiu Edigeya pojawia się coraz więcej znaków zapytania, nie tylko w kontekście śmierci ukochanej matki. Nieoczekiwanie na jaw wychodzą także nowe informacje w sprawie tragicznego wydarzenia sprzed lat...

Jan dzięki swojej intuicji, coraz mocniej wkracza w świat pełen brutalnych przestępstw, intryg oraz tajemnic. Czy rozwiązując kolejne zagadki kryminalne, wyjaśni także tajemniczą śmierć Lucjana? Czy oczyści się z zarzutów i odzyska swoją wielką miłość?

tvnpix